E-T-A 8340-F410-K2M2-A3H0-20A
8340-F410-K2M2-A3H0-20A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F410-K2M2-A3H0-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A
Datasheet Download
8340-F410-K2M2-A3H0-20A.pdf
Availability of 8340-F410-K2M2-A3H0-20A
QUANTITY
8340-F410-K2M2-A3H0-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F410-K2M2-A3H0-20A
Internal Part NumberEIS-8340-F410-K2M2-A3H0-20A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F410-K2M2-A3H0-20A
Related Links8340-F410-K, 8340-F410-K2M2-A3H0-20A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F410-K2M2-A3H0-20A Details Description
Related parts for 8340-F410-K2M2-A3H0-20A
BEZEL DK170 SERIES RECTANGULAR datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.1V 500MW LLDS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf