E-T-A 8340-G211-P1F4-A4H0-10A
8340-G211-P1F4-A4H0-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-G211-P1F4-A4H0-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-G211-P1F4-A4H0-10A.pdf
Availability of 8340-G211-P1F4-A4H0-10A
QUANTITY
8340-G211-P1F4-A4H0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-G211-P1F4-A4H0-10A
Internal Part NumberEIS-8340-G211-P1F4-A4H0-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8340-G
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-G211-P1F4-A4H0-10A
Related Links8340-G211-P, 8340-G211-P1F4-A4H0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-G211-P1F4-A4H0-10A Details Description
Related parts for 8340-G211-P1F4-A4H0-10A
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IGBT 600V 250W TO247 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16LFCSP-WQ datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf