E-T-A 8340-G211-P1F4-A4H0-11A
8340-G211-P1F4-A4H0-11A picture photo
Mfg. Part Number
8340-G211-P1F4-A4H0-11A
Brief Description
CIR BRKR MAG 11A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-G211-P1F4-A4H0-11A.pdf
Availability of 8340-G211-P1F4-A4H0-11A
QUANTITY
8340-G211-P1F4-A4H0-11A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-G211-P1F4-A4H0-11A
Internal Part NumberEIS-8340-G211-P1F4-A4H0-11A
FamilyCircuit Breakers
Series8340-G
Breaker TypeMagnetic
Current Rating11A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-G211-P1F4-A4H0-11A
Related Links8340-G211-P, 8340-G211-P1F4-A4H0-11A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-G211-P1F4-A4H0-11A Details Description
Related parts for 8340-G211-P1F4-A4H0-11A
RES SMD 7.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2A 125 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5000K WHT SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf