Cornell Dubilier Electronics MC22FF471D-F
MC22FF471D-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF471D-F
Brief Description
CAP MICA 470PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF471D-F.pdf
Availability of MC22FF471D-F
QUANTITY
MC22FF471D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF471D-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF471D-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF471D-F
Related LinksMC22FF, MC22FF471D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF471D-F Details Description
Related parts for MC22FF471D-F
IGBT 600V 10A 25W TO220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DGTL OSCOPE 12BIT 1GHZ 4CH datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A TO220F-2L datasheet.pdf