E-T-A 8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
Brief Description
CIR BRKR 40A 277VAC 80VDC
Datasheet Download
8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A.pdf
Availability of 8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
QUANTITY
8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
Internal Part NumberEIS-8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
Related Links8345-B02A-T3, 8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A Details Description
Related parts for 8345-B02A-T3M0-DB1B1C-40A
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN IDC 14POS W/ FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR AMP 2.4GHZ 16QFN datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6600UF 20% 40V FLATPACK datasheet.pdf