E-T-A 8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 50A
Datasheet Download
8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A.pdf
Availability of 8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
QUANTITY
8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
Internal Part NumberEIS-8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
Related Links8345-B03A-T3, 8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A Details Description
Related parts for 8345-B03A-T3M1-DB1B1B-50A
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
BOX ALUM NAT 10.81"L X 6.89"W datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 37A 1800V FO-F-B datasheet.pdf
SENS PROX M8 .3-1.5MM 3M-CABLE datasheet.pdf
IC TRANSLATOR LOGIC 4BIT 16QFN datasheet.pdf
IC DVR HI SIDE DUAL 600V 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf