E-T-A 8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
Brief Description
CIR BRKR 40A 277VAC 80VDC
Datasheet Download
8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A.pdf
Availability of 8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
QUANTITY
8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
Internal Part NumberEIS-8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
Related Links8345-B03A-T3, 8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A Details Description
Related parts for 8345-B03A-T3M2-DB1B1C-40A
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 31POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf