E-T-A 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
Brief Description
CIR BRKR 30A 277VAC 80VDC
Datasheet Download
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A.pdf
Availability of 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
QUANTITY
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
Internal Part NumberEIS-8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
Related Links8345-B03A-T3, 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A Details Description
Related parts for 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-30A
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 10POS PCB datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO214AC datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 100.5W 6.7A datasheet.pdf