E-T-A 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
Brief Description
CIR BRKR 60A 277VAC 80VDC
Datasheet Download
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A.pdf
Availability of 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
QUANTITY
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
Internal Part NumberEIS-8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
Related Links8345-B03A-T3, 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A Details Description
Related parts for 8345-B03A-T3T2-DB1B2C-60A
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1KX18 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 1/10A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1.2KVDC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf