E-T-A 8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 80VDC
Datasheet Download
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A.pdf
Availability of 8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
QUANTITY
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
Internal Part NumberEIS-8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating125A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
Related Links8345-C01A-U3M, 8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A Details Description
Related parts for 8345-C01A-U3M1-DB1B2B-125A
LABEL S LAM VNL VIO 1.00 X 0.75" datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXD CONTACT ASSY 12 WAY S/CUP datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 335MA 720 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf