E-T-A 8345-C13A-U3M2-282003-5A
8345-C13A-U3M2-282003-5A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C13A-U3M2-282003-5A
Brief Description
CR BRKR MAG-HYDR 5A 480VAC/80VDC
Datasheet Download
8345-C13A-U3M2-282003-5A.pdf
Availability of 8345-C13A-U3M2-282003-5A
QUANTITY
8345-C13A-U3M2-282003-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C13A-U3M2-282003-5A
Internal Part NumberEIS-8345-C13A-U3M2-282003-5A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating5A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C13A-U3M2-282003-5A
Related Links8345-C13A-U3, 8345-C13A-U3M2-282003-5A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C13A-U3M2-282003-5A Details Description
Related parts for 8345-C13A-U3M2-282003-5A
SWITCH LIMIT SPDT .1A HI PRECISN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 393 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-220FP datasheet.pdf