E-T-A 8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 80VDC
Datasheet Download
8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A.pdf
Availability of 8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
QUANTITY
8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
Internal Part NumberEIS-8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles4
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
Related Links8345-C24A-U3, 8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A Details Description
Related parts for 8345-C24A-U3T2-DB1B2B-40A
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
GDT 350V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 22POS 0.156" datasheet.pdf