Integrated Device Technology (IDT) 8413S12BKILF
8413S12BKILF picture photo
Mfg. Part Number
8413S12BKILF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR PLL 72VFQFN
Datasheet Download
8413S12BKILF.pdf
Availability of 8413S12BKILF
QUANTITY
8413S12BKILF Order Process
Ship out your order
Specifications of 8413S12BKILF
Internal Part NumberEIS-8413S12BKILF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Assembly Site 04/Dec/2013
Alternate Assembly Location 17/Feb/2014
TSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package168
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTray
Type*
PLLYes
InputHCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, Crystal
OutputHCSL, LVCMOS, LVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:14
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max312.5MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case72-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package72-QFN (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8413S12BKILF
Related Links8413S1, 8413S12BKILF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8413S12BKILF Details Description
Related parts for 8413S12BKILF
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
TIE CBL DL STD HS BLK 14.8" datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 79MM datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf