Integrated Device Technology (IDT) 843204AGI-01LFT
843204AGI-01LFT picture photo
Mfg. Part Number
843204AGI-01LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER LVPECL 48-TSSOP
Datasheet Download
843204AGI-01LFT.pdf
Availability of 843204AGI-01LFT
QUANTITY
843204AGI-01LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 843204AGI-01LFT
Internal Part NumberEIS-843204AGI-01LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMult Devices EOL 2/Nov/2015
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFrequency Synthesizer
PLLYes
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output4:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max156.25MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package48-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843204AGI-01LFT
Related Links843204A, 843204AGI-01LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843204AGI-01LFT Details Description
Related parts for 843204AGI-01LFT
MOSFET N-CH 20V 67A D2PAK datasheet.pdf
15M BRAKE CABLE CAGE datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 90A AC/DC datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/1 SOLIHAN PP datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf