| Internal Part Number | EIS-843251AG-04LFT | |
| PCN Assembly/Origin | TSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015 | |
| PCN Packaging | Non-Dry Pack Package 01/Apr/2013 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Series | FemtoClock® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator | |
| PLL | Yes | |
| Input | Crystal | |
| Output | LVPECL | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:1 | |
| Differential - Input:Output | No/Yes | |
| Frequency - Max | 187.5MHz | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 843251AG-04LFT | |
| Related Links | 843251A, 843251AG-04LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor | |