Integrated Device Technology (IDT) 843251AGI-04LF
843251AGI-04LF picture photo
Mfg. Part Number
843251AGI-04LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP
Datasheet Download
843251AGI-04LF.pdf
Availability of 843251AGI-04LF
QUANTITY
843251AGI-04LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 843251AGI-04LF
Internal Part NumberEIS-843251AGI-04LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Au/CuPd Bond Wire Chg 14/Oct/2015
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
TypeClock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
PLLYes
InputCrystal
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max187.5MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843251AGI-04LF
Related Links843251A, 843251AGI-04LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843251AGI-04LF Details Description
Related parts for 843251AGI-04LF
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS8371 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HOUSING GHD 20POS DL 1.25MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20DRT datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
4,7UF 40V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf