Integrated Device Technology (IDT) 844003AGLF
844003AGLF picture photo
Mfg. Part Number
844003AGLF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER 3LVDS 24-TSSOP
Datasheet Download
844003AGLF.pdf
Availability of 844003AGLF
QUANTITY
844003AGLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 844003AGLF
Internal Part NumberEIS-844003AGLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package62
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
TypeFrequency Synthesizer
PLLYes with Bypass
InputCrystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max700MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844003AGLF
Related Links84400, 844003AGLF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844003AGLF Details Description
Related parts for 844003AGLF
RES SMD 470K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 218 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
20+20 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf