Integrated Device Technology (IDT) 844021BGI-01LFT
844021BGI-01LFT picture photo
Mfg. Part Number
844021BGI-01LFT
Brief Description
IC CLOCK GEN ETHERNET 8-TSSOP
Datasheet Download
844021BGI-01LFT.pdf
Availability of 844021BGI-01LFT
QUANTITY
844021BGI-01LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 844021BGI-01LFT
Internal Part NumberEIS-844021BGI-01LFT
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package2,500
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max170MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844021BGI-01LFT
Related Links844021B, 844021BGI-01LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844021BGI-01LFT Details Description
Related parts for 844021BGI-01LFT
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-323 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 128TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
TRIMMER 300 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf