Vishay/BCcomponents A101K15X7RF5UAA
A101K15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A101K15X7RF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A101K15X7RF5UAA.pdf
Availability of A101K15X7RF5UAA
QUANTITY
A101K15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A101K15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A101K15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A101K15X7RF5UAA
Related LinksA101K15, A101K15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A101K15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A101K15X7RF5UAA
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG IDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 3.9MHZ SMD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf