Integrated Device Technology (IDT) 844252AG-04LFT
844252AG-04LFT picture photo
Mfg. Part Number
844252AG-04LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR ETH 16-TSSOP
Datasheet Download
844252AG-04LFT.pdf
Availability of 844252AG-04LFT
QUANTITY
844252AG-04LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 844252AG-04LFT
Internal Part NumberEIS-844252AG-04LFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
PCN PackagingReel Standardization 09/Apr/2014
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
PLLYes with Bypass
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max187.5MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844252AG-04LFT
Related Links844252A, 844252AG-04LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844252AG-04LFT Details Description
Related parts for 844252AG-04LFT
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 277VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 21CKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf