Grayhill, Inc. 84S-BC2-016-N
84S-BC2-016-N picture photo
Mfg. Part Number
84S-BC2-016-N
Manufacturer
Product Category
Keypad Switches
Brief Description
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED
Datasheet Download
84S-BC2-016-N.pdf
Availability of 84S-BC2-016-N
QUANTITY
84S-BC2-016-N Order Process
Ship out your order
Specifications of 84S-BC2-016-N
Internal Part NumberEIS-84S-BC2-016-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
Standard Package1
Category Switches
FamilyKeypad Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)84S-BC2-016-N
Related Links84S-BC, 84S-BC2-016-N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
84S-BC2-016-N Details Description
Related parts for 84S-BC2-016-N
PANEL FRONT 31.5X19X0.7" BE/GY datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DUAL 4-INPUT MUX 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
PAL CM7200 16V8 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf