Souriau Connection Technology 85101A1811P50
85101A1811P50 picture photo
Mfg. Part Number
85101A1811P50
Brief Description
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/PINS
Datasheet Download
85101A1811P50.pdf
Availability of 85101A1811P50
QUANTITY
85101A1811P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101A1811P50
Internal Part NumberEIS-85101A1811P50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions11
Shell Size - Insert18-11
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101A1811P50
Related Links85101A, 85101A1811P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101A1811P50 Details Description
Related parts for 85101A1811P50
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 4A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
UPS 500VA 300W 6OUT UNDERMONITOR datasheet.pdf
TRANS RF NPN 6V 35MA TSFP-3 datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 30MH .4A T/H datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR HEX 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 360 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf