Souriau Connection Technology 85101A1832S50
85101A1832S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101A1832S50
Brief Description
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85101A1832S50.pdf
Availability of 85101A1832S50
QUANTITY
85101A1832S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101A1832S50
Internal Part NumberEIS-85101A1832S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101A1832S50
Related Links85101A, 85101A1832S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101A1832S50 Details Description
Related parts for 85101A1832S50
RES SMD 24K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEM IN-LINE #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ENERGY METER 1 PHASE 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf