Souriau Connection Technology 85101RC1832S50
85101RC1832S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101RC1832S50
Brief Description
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85101RC1832S50.pdf
Availability of 85101RC1832S50
QUANTITY
85101RC1832S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101RC1832S50
Internal Part NumberEIS-85101RC1832S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101RC1832S50
Related Links85101RC, 85101RC1832S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101RC1832S50 Details Description
Related parts for 85101RC1832S50
DGTL ISO 3.5KV GEN PURP 22DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.2A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf