Souriau Connection Technology 85106RC2221P50
85106RC2221P50 picture photo
Mfg. Part Number
85106RC2221P50
Brief Description
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
85106RC2221P50.pdf
Availability of 85106RC2221P50
QUANTITY
85106RC2221P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85106RC2221P50
Internal Part NumberEIS-85106RC2221P50
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact FinishGold
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85106RC2221P50
Related Links85106RC, 85106RC2221P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85106RC2221P50 Details Description
Related parts for 85106RC2221P50
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH W/MUX&REF 28SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 212MA 1.56 OHM datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MLP/MLF-14 TO DIP-14 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf