Xilinx XC3S1500-FG676C
XC3S1500-FG676C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-FG676C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1500-FG676C.pdf
Availability of XC3S1500-FG676C
QUANTITY
XC3S1500-FG676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-FG676C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-FG676C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-FG676CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1500
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1500-FG676C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-FG676C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S150, XC3S1500-FG676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-FG676C Details Description
Related parts for XC3S1500-FG676C
IC OSC CTC 8MHZ 44QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1800V Y4-M6 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LED SOCKET SOLDER PIN TERMINAL datasheet.pdf
TURRET 20X48X16.6 LIGHT GRAY datasheet.pdf
MOD CBL 5FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf