Vishay/Sprague 500D226M040BB2A
500D226M040BB2A picture photo
Mfg. Part Number
500D226M040BB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
22UF 40V 6.3X17.5 85C AXI
Datasheet Download
500D226M040BB2A.pdf
Availability of 500D226M040BB2A
QUANTITY
500D226M040BB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D226M040BB2A
Internal Part NumberEIS-500D226M040BB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package560
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D226M040BB2A
Related Links500D226, 500D226M040BB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D226M040BB2A Details Description
Related parts for 500D226M040BB2A
CONN HOUSING 8POS 1.5MM W/RAMP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf