Vishay/Dale CMF0733R000JKBF
CMF0733R000JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF0733R000JKBF
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0733R000JKBF.pdf
Availability of CMF0733R000JKBF
QUANTITY
CMF0733R000JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0733R000JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF0733R000JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0733R000JKBF
Related LinksCMF0733, CMF0733R000JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0733R000JKBF Details Description
Related parts for CMF0733R000JKBF
IC REG CTRLR PWM CM 10LLP datasheet.pdf
CONN HEADER PH TOP 3POS 2MM datasheet.pdf