Souriau Connection Technology 85107A1626S50
85107A1626S50 picture photo
Mfg. Part Number
85107A1626S50
Brief Description
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT
Datasheet Download
85107A1626S50.pdf
Availability of 85107A1626S50
QUANTITY
85107A1626S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85107A1626S50
Internal Part NumberEIS-85107A1626S50
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationSolder Cup
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85107A1626S50
Related Links85107A, 85107A1626S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85107A1626S50 Details Description
Related parts for 85107A1626S50
ST-OE2-5DC/48DC/100 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 3NS 176TQFP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 203K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE PLUG 4POLE YELLOW datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf