Souriau Connection Technology 85107A2221S50A7
85107A2221S50A7 picture photo
Mfg. Part Number
85107A2221S50A7
Brief Description
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT
Datasheet Download
85107A2221S50A7.pdf
Availability of 85107A2221S50A7
QUANTITY
85107A2221S50A7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85107A2221S50A7
Internal Part NumberEIS-85107A2221S50A7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut; Through Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85107A2221S50A7
Related Links85107A2, 85107A2221S50A7 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85107A2221S50A7 Details Description
Related parts for 85107A2221S50A7
TERMINAL BLOCK 5MM 10POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A 4ROW SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf