Souriau Connection Technology 85136RG1412P50
85136RG1412P50 picture photo
Mfg. Part Number
85136RG1412P50
Brief Description
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
85136RG1412P50.pdf
Availability of 85136RG1412P50
QUANTITY
85136RG1412P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85136RG1412P50
Internal Part NumberEIS-85136RG1412P50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85136RG1412P50
Related Links85136RG, 85136RG1412P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85136RG1412P50 Details Description
Related parts for 85136RG1412P50
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 0.4A 4-DIP datasheet.pdf
LED 5MM GAP YLW RT ANGLE HOUSING datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 210MSPS 1CH 48-VQFN datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS CRIMP datasheet.pdf