Integrated Device Technology (IDT) 853S011CGILF
853S011CGILF picture photo
Mfg. Part Number
853S011CGILF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 8TSSOP
Datasheet Download
853S011CGILF.pdf
Availability of 853S011CGILF
QUANTITY
853S011CGILF Order Process
Ship out your order
Specifications of 853S011CGILF
Internal Part NumberEIS-853S011CGILF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputCML, LVDS, LVPECL, SSTL
OutputECL, LVPECL
Frequency - Max2.5GHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)853S011CGILF
Related Links853S01, 853S011CGILF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
853S011CGILF Details Description
Related parts for 853S011CGILF
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 5W T18 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 10P 100MM datasheet.pdf
MICRO 37C P 20" YEL FLOAT datasheet.pdf