FFF 86130161024345E1LF
86130161024345E1LF picture photo
Mfg. Part Number
86130161024345E1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
QUICKIE
Datasheet Download
86130161024345E1LF.pdf
Availability of 86130161024345E1LF
QUANTITY
86130161024345E1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 86130161024345E1LF
Internal Part NumberEIS-86130161024345E1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package910
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series8613
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold or Gold-Palladium
Contact Finish Thickness-
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)86130161024345E1LF
Related Links861301610, 86130161024345E1LF Datasheet, FFF Distributor
86130161024345E1LF Details Description
Related parts for 86130161024345E1LF
VARISTOR 18.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 48A TO-262 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG TAN 5000' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
WIRELESS LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RING LT LOWANGLE WHITE OD208MM datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf