Amphenol Aerospace Operations 88-569769-35L
88-569769-35L picture photo
Mfg. Part Number
88-569769-35L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TVP00RW-25-35SC W/ PC CON
Datasheet Download
88-569769-35L.pdf
Availability of 88-569769-35L
QUANTITY
88-569769-35L Order Process
Ship out your order
Specifications of 88-569769-35L
Internal Part NumberEIS-88-569769-35L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)88-569769-35L
Related Links88-569, 88-569769-35L Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
88-569769-35L Details Description
Related parts for 88-569769-35L
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO15 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.08A 500 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS 1.0MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.5M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf