Vishay/Sprague 893D686X96R3C2TE3
893D686X96R3C2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
893D686X96R3C2TE3
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2312
Datasheet Download
893D686X96R3C2TE3.pdf
Availability of 893D686X96R3C2TE3
QUANTITY
893D686X96R3C2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 893D686X96R3C2TE3
Internal Part NumberEIS-893D686X96R3C2TE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)893D686X96R3C2TE3
Related Links893D686X, 893D686X96R3C2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
893D686X96R3C2TE3 Details Description
Related parts for 893D686X96R3C2TE3
RES SMD 549 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FRONT COVER 147X176X34MM CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PSH-BTN SW-DT SCREW MOMENTARY datasheet.pdf
RES 148.5K OHM 3/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
POT SLIDE 1K OHM .125W 45MM datasheet.pdf