Integrated Device Technology (IDT) 89H12NT12G2ZCHLI8
89H12NT12G2ZCHLI8 picture photo
Mfg. Part Number
89H12NT12G2ZCHLI8
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC PCI SW 12LANE 12PORT 324BGA
Datasheet Download
89H12NT12G2ZCHLI8.pdf
Availability of 89H12NT12G2ZCHLI8
QUANTITY
89H12NT12G2ZCHLI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 89H12NT12G2ZCHLI8
Internal Part NumberEIS-89H12NT12G2ZCHLI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series*
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case324-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package324-FCBGA (19x19)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89H12NT12G2ZCHLI8
Related Links89H12NT1, 89H12NT12G2ZCHLI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89H12NT12G2ZCHLI8 Details Description
Related parts for 89H12NT12G2ZCHLI8
CONN SPADE SPRING 14-16 AWG #6 datasheet.pdf
MODULE IGBT CBI E1 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 3.7"L X 3.7"W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf