Integrated Device Technology (IDT) 89H16T4BG2ZBBXGI8
89H16T4BG2ZBBXGI8 picture photo
Mfg. Part Number
89H16T4BG2ZBBXGI8
Brief Description
IC PCI SW 16LANE 4PORT 288BGA
Datasheet Download
89H16T4BG2ZBBXGI8.pdf
Availability of 89H16T4BG2ZBBXGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
89H16T4BG2ZBBXGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 89H16T4BG2ZBBXGI8
Internal Part NumberEIS-89H16T4BG2ZBBXGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case288-LBGA
Supplier Device Package288-SBGA (23x23)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89H16T4BG2ZBBXGI8
Related Links89H16T4B, 89H16T4BG2ZBBXGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89H16T4BG2ZBBXGI8 Details Description
Related parts for 89H16T4BG2ZBBXGI8
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
DSUB 8W8 M PCR/A G T datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
FULL METAL HOOD 9P S40 ENT. K SC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf