Integrated Device Technology (IDT) 89HPES24T6G2ZBALG8
89HPES24T6G2ZBALG8 picture photo
Mfg. Part Number
89HPES24T6G2ZBALG8
Brief Description
IC PCI SW 24LANE 6PORT 324-FCBGA
Datasheet Download
89HPES24T6G2ZBALG8.pdf
Availability of 89HPES24T6G2ZBALG8
QUANTITY
89HPES24T6G2ZBALG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 89HPES24T6G2ZBALG8
Internal Part NumberEIS-89HPES24T6G2ZBALG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFCBGA-324 Assembly Site Add 18/Aug/2015
Assembly Site Rev 30/Oct/2015
Standard Package750
SeriesPRECISE™
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case324-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package324-FCBGA (19x19)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89HPES24T6G2ZBALG8
Related Links89HPES24T, 89HPES24T6G2ZBALG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89HPES24T6G2ZBALG8 Details Description
Related parts for 89HPES24T6G2ZBALG8
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 55W datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf