3M 8F68-AAG105-0.20
8F68-AAG105-0.20 picture photo
Mfg. Part Number
8F68-AAG105-0.20
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE TWINAX MINISAS 68POS .2M
Datasheet Download
8F68-AAG105-0.20.pdf
Availability of 8F68-AAG105-0.20
QUANTITY
8F68-AAG105-0.20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8F68-AAG105-0.20
Internal Part NumberEIS-8F68-AAG105-0.20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series8F68
Cable ConnectorsminiSAS 4i
Number of Positions68
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock
FeaturesSidebands on Cable
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length0.66' (200.0mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8F68-AAG105-0.20
Related Links8F68-AAG, 8F68-AAG105-0.20 Datasheet, 3M Distributor
8F68-AAG105-0.20 Details Description
Related parts for 8F68-AAG105-0.20
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
DLC datasheet.pdf
SHIELD FAST CONNECT CONDUCTOR datasheet.pdf
90584-1316 90327-1316 420 datasheet.pdf
IC DVI/HDMI MUX/DEMUX TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
15000UF 250V 76X220MM 105C 5000H datasheet.pdf