3M 8G26-8A-CB1-00-3.00
8G26-8A-CB1-00-3.00 picture photo
Mfg. Part Number
8G26-8A-CB1-00-3.00
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE TWINAX MINISAS 26POS 3M
Datasheet Download
8G26-8A-CB1-00-3.00.pdf
Availability of 8G26-8A-CB1-00-3.00
QUANTITY
8G26-8A-CB1-00-3.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8G26-8A-CB1-00-3.00
Internal Part NumberEIS-8G26-8A-CB1-00-3.00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series8G26
Cable ConnectorsminiSAS 4x
Number of Positions26
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesKey Slot 2-4 to Key Slot 4-6, Pull Tab
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageExternal
Length9.84' (3.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge28 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max6 Gbps
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8G26-8A-CB1-00-3.00
Related Links8G26-8A-C, 8G26-8A-CB1-00-3.00 Datasheet, 3M Distributor
8G26-8A-CB1-00-3.00 Details Description
Related parts for 8G26-8A-CB1-00-3.00
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
HEATSHRINK DUAL WALL 1"X4' BLK datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 7.39"L X 4.7"W datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 5.49M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf