Vishay/Dale RN60D1843FB14
RN60D1843FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1843FB14
Brief Description
RES 184K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1843FB14.pdf
Availability of RN60D1843FB14
QUANTITY
RN60D1843FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1843FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D1843FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)184k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1843FB14
Related LinksRN60D1, RN60D1843FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1843FB14 Details Description
Related parts for RN60D1843FB14
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 12POS .050" SMD datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD GOLD 96POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 47MM datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 250VAC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface 2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface IC datasheet.pdf