Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85BC-0025CDI
8N3DV85BC-0025CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85BC-0025CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3DV85BC-0025CDI.pdf
Availability of 8N3DV85BC-0025CDI
QUANTITY
8N3DV85BC-0025CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85BC-0025CDI
Internal Part NumberEIS-8N3DV85BC-0025CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz, 25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85BC-0025CDI
Related Links8N3DV85B, 8N3DV85BC-0025CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85BC-0025CDI Details Description
Related parts for 8N3DV85BC-0025CDI
DEKAFIX GW 5 MARKED 10 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 50MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP 3POS TOP ACT SEAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5.5A DPAK datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf