Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85LC-0074CDI
8N3DV85LC-0074CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85LC-0074CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3DV85LC-0074CDI.pdf
Availability of 8N3DV85LC-0074CDI
QUANTITY
8N3DV85LC-0074CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85LC-0074CDI
Internal Part NumberEIS-8N3DV85LC-0074CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz, 106.25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85LC-0074CDI
Related Links8N3DV85L, 8N3DV85LC-0074CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85LC-0074CDI Details Description
Related parts for 8N3DV85LC-0074CDI
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 26POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
THERMOSTAT 57 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf