Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85LC-0086CDI8
8N3DV85LC-0086CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85LC-0086CDI8
Datasheet Download
8N3DV85LC-0086CDI8.pdf
Availability of 8N3DV85LC-0086CDI8
QUANTITY
8N3DV85LC-0086CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85LC-0086CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3DV85LC-0086CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency350MHz, 350MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85LC-0086CDI8
Related Links8N3DV85LC, 8N3DV85LC-0086CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85LC-0086CDI8 Details Description
Related parts for 8N3DV85LC-0086CDI8
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 142W datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EDGECARD 182PS .050 SMD W/O POST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
8305-17 STOP FINGER BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER RA 60POS 1.27MM datasheet.pdf