Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001EG-0075CDI8
8N3Q001EG-0075CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001EG-0075CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3Q001EG-0075CDI8.pdf
Availability of 8N3Q001EG-0075CDI8
QUANTITY
8N3Q001EG-0075CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001EG-0075CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3Q001EG-0075CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001EG-0075CDI8
Related Links8N3Q001EG, 8N3Q001EG-0075CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001EG-0075CDI8 Details Description
Related parts for 8N3Q001EG-0075CDI8
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 15ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMP datasheet.pdf
IC MAGNETIC FIELD SENSOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf