Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001EG-0162CDI
8N3Q001EG-0162CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001EG-0162CDI
Datasheet Download
8N3Q001EG-0162CDI.pdf
Availability of 8N3Q001EG-0162CDI
QUANTITY
8N3Q001EG-0162CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001EG-0162CDI
Internal Part NumberEIS-8N3Q001EG-0162CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency100MHz, 98MHz, 102MHz, 99MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001EG-0162CDI
Related Links8N3Q001E, 8N3Q001EG-0162CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001EG-0162CDI Details Description
Related parts for 8N3Q001EG-0162CDI
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X2 P-GRADE SC/PC datasheet.pdf
ETD-BL-1T-ON-CC-300S-PT datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf