Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01EG-1120CDI8
8N3QV01EG-1120CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01EG-1120CDI8
Datasheet Download
8N3QV01EG-1120CDI8.pdf
Availability of 8N3QV01EG-1120CDI8
QUANTITY
8N3QV01EG-1120CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01EG-1120CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3QV01EG-1120CDI8
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply150mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01EG-1120CDI8
Related Links8N3QV01EG, 8N3QV01EG-1120CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01EG-1120CDI8 Details Description
Related parts for 8N3QV01EG-1120CDI8
CAP TANT 33UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC POE 802.3AF PD W/REG 16-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 30MM datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 42MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
D4SL-N3EFA-D5 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.6A TO277A datasheet.pdf