Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-0075CDI
8N3QV01FG-0075CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-0075CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01FG-0075CDI.pdf
Availability of 8N3QV01FG-0075CDI
QUANTITY
8N3QV01FG-0075CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-0075CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-0075CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-0075CDI
Related Links8N3QV01F, 8N3QV01FG-0075CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-0075CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-0075CDI
LED 3MM PRISM WHITE SMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES 60.29 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 6PVH 8COL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf