Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-1108CDI
8N3QV01FG-1108CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-1108CDI
Datasheet Download
8N3QV01FG-1108CDI.pdf
Availability of 8N3QV01FG-1108CDI
QUANTITY
8N3QV01FG-1108CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-1108CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-1108CDI
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-1108CDI
Related Links8N3QV01F, 8N3QV01FG-1108CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-1108CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-1108CDI
IC 5DVR/3RCVR 5V RS232 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
PRESS TO RESET PLATE FOR 3/8" TH datasheet.pdf
IC FPGA 852 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 1" RED 25' datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
VARISTOR 108V 3KA DISC 10MM datasheet.pdf