Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0024CDI
8N3SV75AC-0024CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0024CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0024CDI.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0024CDI
QUANTITY
8N3SV75AC-0024CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0024CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0024CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0024CDI
Related Links8N3SV75A, 8N3SV75AC-0024CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0024CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0024CDI
STRAIN RELIEF CRIMPMATE 18POS datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT HINGE SILV PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
LED 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
1-PIN MTE CABLE PACK OF 5 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf